účetnictví v cloudu

5 věcí, které byste měli vědět o účetnictví v cloudu

12/12/2017

Už jste své účetnictví přesunuli do cloudu? Ještě ne? Ale víte, že už je na čase, že ano? Účetnictví v cloudu je víc než jen momentální trend. Je to budoucnost účetnictví pro malé podniky i větší společnosti. A hned vám povím proč. Ale pozor – je pár věcí, které byste měli vědět, aby vaše dokumenty zůstaly v cloudu chráněny a v bezpečí.

  1. Cloud je všude – Nepotřebujete žádnou otevírací dobu

Pryč jsou časy, kdy jste museli sedět v kanceláři, abyste měli přístup k potřebným číslům. Už nemusíte hledat na počítači nejnovější verzi excelového souboru. Cloudové účetnictví vám umožní přístup k datům ať už jste zrovna kdekoliv. Z Bahamských ostrovů, nebo z vlastní vany: kontrolujte je ve chvíli, kdy zrovna potřebujete.

Ať už je zrovna půlnoc v Honolulu, nebo poledne v Niagaře, máte ke svým souborům přístup – a navíc jsou vždy aktuální. Zkontrolujte si cestovní výdaje online, podívejte se, kdo pracoval přesčasy a dostávejte upozornění ve chvíli, kdy se věci začnou vymykat kontrole.

  1. S cloudovým účetnictvím budete pracovat chytřeji

účetnictví v cloudu

Kontrolujte výdaje týmu online a omezte je jediným kliknutím, pokud neodpovídají rozpočtu…(Foto od: Rido | stock.adobe.com)

Účetnictví v cloudu nefunguje jen jako neustálý online přístup k číslům nebo ukládání excelových tabulek do cloudu. Cloudové účetnictví vám umožní přímo sledovat vývoj vašeho podnikání a získat lepší přehled o tom, co se děje ve vašich účetních knihách, kdykoliv, kdy potřebujete.

Zkontrolujte online výdaje týmu, a okamžitě je snižte, pokud neodpovídají rozpočtu. Podívejte se, jak výdělečný konkrétní projekt opravdu je, a podle toho upravte prostředky. Neplýtvejte časem na zpožděné platby – nechte systém, ať se o dodržování termínů stará systém za vás. Auto-magicky.

  1. Účetnictví na cloudu posouvá business intelligence na novou úroveň

S použitím integrovaného účetního programu budete mít VŠECHNA svá čísla k dispozici – ať už jste kdekoliv, kdykoliv je potřebujete. Úroveň business intelligence se navíc posune na nový level.

Od měření času až po minulé a budoucí cenové nabídky, od výdajů až po faktury, od správy projektu po práci s klienty: když si ukládáte všechna podnikatelská data na stejné místo, možnosti jsou téměř neomezené. Srovnávejte odpracované hodiny s ciframi na faktuře, sledujte projekty a výkonnost týmu nebo vytvářejte daňové výkazy během několika vteřin – vítejte v business intelligence na cloudu.

  1. Cloud je reálné místo

Cloud může sice být všude, dostupný kdykoliv – ale má také domov někde v reálném světě. Když pošlete své účetní knihy na cloud, odeberete v podstatě data ze svého počítače, své obrazovky nebo svého vlastního serveru a svěříte je serverům umístěným někde jinde: opravdovým, fyzickým strojům, zabírajícím reálné místo někde na světě.

Zní to trochu děsivě, že ano? Vaše data jsou velmi důležitá, a měli byste se ujistit, že jsou v bezpečí. Například servery MoneyPenny jsou umístěny na tajném místě ve Švýcarsku – v podstatě té nejbezpečnější zemi na světě.

  1. Cloud je bezpečný. Ale jen pokud si vyberete ten správný.

Největší výhoda cloudového účetnictví je zároveň jeho největším nebezpečím. Na rozdíl od excelových souborů uložených ve vašem počítači, cloud umožňuje neustálý přístup k vašim datům, odkudkoliv na svtě – ale musíte se ujistit, že k nim máte přístup vy, pouze vy.

účetnictví v cloudu

Největší výhoda cloudového účetnictví je zároveň jeho největším nebezpečím…

Použijte důvěryhodného zprostředkovatele s bohatými zkušenostmi a profesionálním systémem zabezpečení. Abychom ochránili data našich klientů, používáme momentálně stejné bezpečnostní standardy jako švýcarské banky. A ty by přece jen měli o ochraně čísel něco vědět, ne?

Jste připraveni poslat své účetní knihy na cloud? Vyzkoušejte si nás! Je to zdarma a bezpečné – a taky chytřejší než chytré.


Také zajímavé:


Začněte svůj třicetidenní trial zdarma hned teď

Kreditní karta není potřeba, zrušit to můžete kdykoli.