Freelance podnikání

Týmový management v době ukládání na cloud

Jste připraveni na management budoucnosti? Dnešní týmová práce je zcela jiná než například před deseti lety. Mezinárodní týmy, práce na dálku, flexibilní pracovní doba a prudce stoupající počet podnikatelů na volné noze. Zvládnete vést dnešní týmy?

Nástroje pro týmový management se změnily. Změnila se i pravidla?

Znáte ten pocit, když vy a váš tým dosáhnete cíle, ke kterému jste směřovali? Je to jako dorazit na vrcholek hory. Jste unavení, vyčerpaní, ale zároveň euforičtí, pyšní a šťastní, že jste to zvládli – společně.

(Z vrcholu vypadá týmový management jednoduše… (Biletskiy Evgeniy / adobe.stock.com))

Z vrcholu vypadá týmový management jednoduše… (Biletskiy Evgeniy / adobe.stock.com)

Z vrcholku vypadá všechno jednoduše. Už jste dávno zapomněli na všechnu náročnou práci, komplikace a problémy, které jsou nedílnou součástí každého projektu. Pro mě je ten pocit na vrcholku pomyslné hory jádrem „týmovosti“: Vy a váš tým splynete v jedno; v jedinou mocnou sílu, vyrůstající z potenciálu jednotlivců pracujících společně. Ulovte tu sílu!

Software pro týmový management

Komunikace je základ – a znalosti jsou síla. Kvalitní software pro týmový management vám poskytne obojí: nástroje pro efektivní týmovou komunikaci a přístup ke všemu, co se právě děje. Od výkonných kalendářů pro organizaci projektů až po sledování času, od úložiště na dokumenty až po bezpečnou komunikaci. Dobrý software pro správu týmu je stejně komplexní, jako práce v týmu. A abyste mohli plně technologii využívat, měl by váš software být online – na cloudu.

Online software pro týmový management

Protože online software pro týmový management vás posune o krok kupředu: Umožní vám spravovat svůj tým shora, oproštěni od hranic místa a času. Mějte přístup k informacím odkudkoliv a kdykoliv potřebujete, ze svého telefonu, laptopu či stolního počítače. Bez instalací, bez komplikovaného systému zálohování, bez synchronizace. To je právě ta krása cloudového softwaru: Je vždycky aktuální a vždycky k dispozici.

Spolupráce týmu na dálku

Pokud jste dříve chtěli tým, museli jste ho svolat k jednomu stolu. Dnes je musíte svolat jen na stejnou stránku. Podle Statistického úřadu amerického ministerstva práce pracovalo v roce 2015 24% zaměstnanců v USA částečně na dálku. A procenta jen narůstají. Spolupráce týmu na dálku vyžaduje odlišné pomůcky než šanon v zasedací místnosti.

(Pokud jste dříve chtěli tým, museli jste ho svolat k jednomu stolu. (Rawpixel.com / adobe.stock.com))

Pokud jste dříve chtěli tým, museli jste ho svolat k jednomu stolu. (Rawpixel.com / adobe.stock.com)

Nástroje pro týmy spolupracující na dálku

Za prvé: nástroje pro týmy, které spolupracují na dálku, musí být přístupné kdekoliv a kdykoliv – musí být na cloudu. Online je k dispozici řada nástrojů pro měření času, správu projektů a komunikaci. Ale opravdu chcete používat deset různých aplikací a služeb? Naštěstí existují nástroje, které kombinují všechny potřeby týmu – a ty opravdu dobré vám umožní sledovat výkonnost týmu online – jako například zistemo. Přesvědčte se sami!

Team-building na dálku

Tak. Teď už máte vše. Služby jako zistemo nabízí chytré sledování času, bezpečné prostředky pro komunikaci a úložiště na dokumenty, všechno na cloudu. Přidejte k tomu správu projektů, automatickou fakturaci a živý přehled výkonnosti vašeho týmu, a máte vše potřebné. Ale opravdovou výzvou dnešního týmového managementu je team-building na dálku. Jak navodíte pocit týmovosti, aniž byste reálně museli být doopravdy spolu? Jak podpoříte potenciál jednotlivých členů týmu, když se nikdy nevidíte tváří v tvář?

Poznejte svůj tým – nahoře na cloudu!

Dobrá zpráva? S managementem týmu na cloudu můžete poznávat svůj tým v reálném čase. Chytré přehledy času vám neposkytnou jen seznam odpracovaných hodin – mohou také ukazovat silné a slabé stránky vašich zaměstnanců. Integrovaná správa projektu vám umožňuje posuzovat pokrok i problémy v reálném čase – kdekoliv a kdykoliv. Díky online sledování času máte vždy přehled o výkonnosti vašeho týmu.

(Sledování času týmu nebylo nikdy snazší!)

Sledování času týmu nebylo nikdy snazší!

Špatnou zprávou je, že neexistují žádná přesná pravidla, jak s takovými informacemi nakládat. Protože správný management týmu bere v potaz lidi, se kterými pracujete. I když nejste ve stejné místnosti ani na stejné polokouli.

Tím, co opravdu potřebujete, abyste svůj tým dostali na vrcholek té hory, jsou zkušenosti, rozumné uvažování a v podstatě stejné sociální dovednosti jako jste potřebovali u jednoho stolu.

Prostředky k tomu, abyste se dostali na vrcholek hory se možná změnily, základní pravidla ale ne.

Co si o tom myslíte? Co se změnilo pro vás a váš tým? Dejte nám vědět!

S pozdravem, zistemo

podnikání a management sledování času cloud budoucnost podnikání podnikatel


Také zajímavé

Freelanceři a majitelé podniků: Chcete finanční stabilitu? Používejte zálohy!

Zálohy, poplatky, smlouvy o zálohách: Finanční stabilita je pro mnoho lidí neustálý problém – především pak pro majitelé menších podniků, freelancery a podnikatele na volné noze. Čtete dál a dozvíte se, jak by mohly zálohy vyléčit vaše finanční problémy.

freelancer podnikání a management účetnictví

Cena pro zistemo v přehledu webu FinancesOnline

Odhodlání vyniknout Díky našemu odhodlání vynikat bylo zistemo nedávno oceněno prestižní cenou Uživatelské spokojenosti (Great User Experience) a Vycházející hvězdy (Rising Star) na webu FinancesOnline. Tato cena je předávána na základně několika faktorů, včetně prostředků spolupráce, uživatelské přístupnosti, možnosti vlastních úprav, integrace více možností.

podnikání a management novinky sledování času

Dejte sbohem tabulkám: Proč už nebudete potřebovat Excelové rovnice

Používáte na své účetnictví primárně tabulky? Na tom není nic špatného. Opravdu – je to spolehlivý (celkem), levný (cca) a (jakmile se naučíte ovládat všechny nástroje a zkratky) jednoduše ovladatelný systém.

budoucnost podnikání faktura podnikání a management účetnictví

Roboti, umělá inteligence – a vaše podnikání

Bezpilotní auta a robotické vysavače už nejsou jen bujnou představou budoucnosti. Roboti, automatizace a umělá inteligence (AI – tj. Artificial Inteligence) změní náš dosavadní způsob života – a práce. Převezmou roboti vaše podnikání?

podnikání a management novinky budoucnost podnikání podnikatel

Dokonalá cenová nabídka

Obdrželi jste požadavek na vytvoření cenové nabídky? Prohlédněte si, jak vytvořit dokonalý cenový odhad a jak zároveň nepodcenit odhad času na výkon práce. Už se nám to stalo každému: Přijde klient s velmi zajímavým zadáním práce a chce dostat cenový odhad předem.

podnikání a management

6 vlastností nezbytných pro každou chytrou aplikaci s pracovními výkazy. Má je ta vaše?

Chytrá aplikace pro pracovní výkazy není jen na sledování odpracovaných hodin. Měla by pomáhat vám i vašemu týmu pracovat efektivněji. Měla by umožnit, abychom toho v pracovní době zvládli co nejvíc, a lépe vyvážit poměr práce a volného času.

podnikání a management sledování času účetnictví faktura

Pracujte chytře a nechte si zaplatit rychleji!

Kreditní karta není potřeba, zrušit to můžete kdykoli.