Buďte chytří a měřte svůj čas

Buďte chytří a měřte svůj čas

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak byste vlastně jako podnikatel na volné noze mohli měřit svůj čas? Podívejte se na několik tipů, jak mít svůj čas pod kontrolou a jaké nástroje k tomu použít.

Čas jsou peníze. Ať už se nám to líbí, nebo ne, je to tak – jste placeni za čas, který odpracujete. Na tom je založený celý ekonomický systém a stejně tak i váš příjem. A proto jsem se spolu se svým zručným týmem rozhodla vytvořit kvalitní chytrý software, který vám pohlídá čas. Už vidím, jak se vám „ježí chlupy“ jen při té představě. Sledování času. Slova z administrativního pekla. Nesou v sobě představu šedých kanceláří, tikajících hodin, nudných lidí sledujících každou minutu, každou vteřinu – představu všeho, co jste si mysleli, že jste nechali daleko za sebou. Buďte klidní. Můj software je stvoření pro vás, ne proti vám. Chytrý přístup k měření času znamená mnohem víc, než jen snadnější spravování peněz. Znamená to i lepší organizaci vašeho života.

Proč sledovat čas?

Ze statistického pohledu je poměrně jisté, že počítáte hodiny trošku nedbale. Vlastně hodně nedbale – podnikatelé na volné noze a stejně tak i majitelé malých firem obvykle pracují mnohem víc hodin, než kolik si reálně naúčtují (naúčtujete vy!). Podívejte se na to takhle: Stálý zaměstnanec dostává zaplaceno, dokud sedí u stolu, nejspíš přihlášený k nějakému měřiči času. To znamená, že dostává zaplaceno za každý e-mail, každý meeting a v podstatě i za každou cestu na záchod a podobné přestávky. A co vy? Měříte si čas, který strávíte odpovídáním na e-maily ještě před snídaní? Čas strávený telefonováním s klientem, který zavolal ve chvíli, kdy jste měli rozděláno něco úplně jiného? A co teprve takové ty cesty na záchod, kdy zrovna přijdete TO řešení klientových problémů? Tak vidíte.

A teď se zamyslete nad tím, jak velké množství nezaplacených hodin je tohle všechno v součtu za týden, za měsíc, za rok… Jen tak odhadem, o kolik peněz si myslíte, že každý rok přicházíte? Řekla bych, že alespoň o měsíční výdělek. Celý měsíc práce zadarmo. Přijde vám to správné, vzhledem k tomu, že si nejspíš ani neberete delší čas na dovolenou, pokud se dá v těchto odhadech věřit statistikám? Zapřemýšlejte nad tím! To je přesně důvod, proč potřebujete chytrý sledovač času.

A proč chytrý?

Protože zistemo vám neodpočítává pracovní dobu. V zistemo můžete každou odpracovanou minutu přiřadit k danému klientovi, projektu, a dokonce každému úkolu v určitém projektu. Kdykoliv a kdekoliv jste, z jakéhokoli zařízení – stačí jen být online. Během několika kliknutí můžete vytvořit nový úkol, spustit automatický časovač a začít pracovat. A pokud chcete, můžete zároveň i hled účtovat klientovi.

Jednou za týden nebo za měsíc vám zistemo ukáže detailní zprávu o tom, jak a na čem jste vy nebo váš tým strávili čas, samozřejmě zcela důvěrně – vaše data jsou vždy chráněna na úrovni bankovního zabezpečení. Úrovni zabezpečení švýcarských bank, samozřejmě.

Týmy a spolupráce

Jelikož je měření času v zistemo chytré, bylo vytvořeno i pro týmy a různé typy spolupráce. Všichni členové se mohou přihlásit a měřit si čas a samozřejmě ho přiřazovat ke klientům, projektům i úkolům. Kdekoliv, kdekoliv, z jakéhokoli zařízení. Žádné složité počítání času podle tabulek nebo na časových kalkulačkách – jen jednoduchý časovač a šablony časových rozvrhů. Díky automatickému sledování časovačů vždy víte, kdo co dělá – a kdy. Navíc dostáváte týdní nebo měsíční zprávu s detaily. A tak se přímo pod vašimi zraky mění denní chaos spolupráce lidí, klidně z celého světa, v jasně strukturovanou týmovou souhru. A vy máte přehled.

Automatické účtování

Přeměna času na faktury je však něco úplně jiného než jen samotné měření času. Jelikož miluji propojování věcí, dokážu přeměnit proměnit váš čas v peníze mrknutím oka. Naměřený čas můžete účtovat klientovi okamžitě nebo pravidelně jednou za týden nebo měsíc – jakkoli vám to nejlépe vyhovuje. A pokud potřebujete mít, stejně jako já, nad vším vždy kontrolu a chcete si faktury zkontrolovat, než odejdou klientovi – tak samozřejmě můžete! Pro případ, že byste měli obavy – virtuální zistemo funguje absolutně bez chyb. A téměř stejně rychle jako já.

Nejste zcela přesvědčeni?

Vypadá to, že jste velmi rozumný člověk, nevěříte jen tak každému – za to vám můžu jedině tleskat. Obzvlášť v dnešní době internetu. Právě proto jsme vytvořili zistemo – v plné verzi a bez závazků. Celý měsíc používání všech nástrojů zistemo zdarma. A protože vím, že jste rozumný člověk, jsem si jistá, že řeknete: Ano, to dává smysl. Vytvořila jsem (abych byla spravedlivá, můj talentovaný tým vytvořil) mé virtuální já, které je schopné zvládnout vše, co může podnikatel na volné noze nebo menší firma potřebovat. (A také: pokud se vám zdá, že nám nějaký nástroj chybí, dejte nám vědět! Vážně, chceme to vědět.)

Mimochodem, víte, čeho nejčastěji lituje člověk na smrtelné posteli? Že moc pracoval, nebo spíš – že dost nežil. I když vím, že člověk, který je svým vlastním šéfem, většinou nemůže zcela oddělit práci a soukromý život – chytré sledování času vám pomůže uspořádat si svůj čas, a dosáhnout lepší pracovní-životní rovnováhy. Protože jak máte jednou svůj čas pod kontrolou, můžete si snáze dopřát čas na oddech. Chopte se toho času. Je jen váš.

S pozdravem, zistemo

sledování času freelancer


Také zajímavé

Obchodní výdaje pod kontrolou s tou nejlepší aplikací

Hledáte nejlepší aplikaci pro sledování výdajů na váš Android či iPhone? Jednu vám rozhodně můžeme doporučit. Jistě, zdá se, že si poněkud straníme. Ale kdo v dnešní době ne? Která aplikace je na sledování výdajů opravdu ta nejlepší?

faktura podnikání a management sledování času účetnictví

Sám za sebe? 5 pro a proti

Jak úspěšně podnikat aniž byste se museli zapojovat do týmové práce? Pracujte sami na sebe! Elektrikáři, designéři…někteří lidé mnohem radši pracují sami a věřte tomu, nebo ne, daří se jim. Připravili jsme pro vás 5 největších výhod a nevýhod práce „sólo“.

podnikání a management freelancer

Small data jako základ pro velký úspěch

Zapomeňte na big data! Small data mohou být přesně to, co váš podnik potřebuje, aby se mohl zvětšovat. Alespoň pokud věříte marketingovému guru Martinu Lindstormovi. Ve svém bestselleru Small data. Drobné stopy, které vedou k velkým trendům (Small Data.

budoucnost podnikání novinky podnikání a management podnikatel

Žádné e-maily, stoprocentní výkonnost: 5 důvodů, proč se zbavit e-mailu

Kolik e-mailů se vám každý den objeví v doručené poště? Řekla bych, že až moc. Podle nedávné americké studie strávíme každý den 3,1 hodiny pracovními e-maily a dalších 3,2 hodiny soukromými.

podnikání a management

Chytře na startup: 4 nejlepší strategie pro začínající podnikatele

Opravdu potřebujete podnikatelský plán? Ne, nepotřebujete. Alespoň podle Erica Ries, který přišel s chytrou metodou, jak na startup. Ale dejte si pozor, to je totiž jen poloviční pravda. Zjistěte víc o produktech s minimální funkcionalitou (minimum viable products – MVP), rychlém rozvoji podnikání a rozvoji zaměřeném na zákazníka, naučte se v rámci svého vlastního podniku pracovat podle metod chytrého startupu – i pokud už podnikáte delší dobu.

budoucnost podnikání podnikatel podnikání a management

Jak řídit virtuální tým – 4 pravidla a jedno tajemství

Dobré ráno, týme! Nebo mám raději říct dobrou noc? Práce napříč časovými zónami už je v dnešní době běžnou praxí. Váš vývojář pracuje z Maďarska, obchodní expert z Londýna a účetní z Mnichova.

budoucnost podnikání podnikání a management

Pracujte chytře a nechte si zaplatit rychleji!

Kreditní karta není potřeba, zrušit to můžete kdykoli.