Aplikace, které vám pomohou neztratit se

Bludiště výdajů: aplikace, které vám pomohou neztratit se

Aplikace pro ukládání účtenek, jako např. Xpenditure, Shoeboxed nebo Expensify, vám hodně zjednoduší život, a dokonce vám i pomohou ušetřit. Během chvilky máte vyfoceno a uloženo vše, co potřebujete – mít výdaje pod kontrolou nikdy nebylo snazší. Ale která z aplikací je nejlepší? Udělala jsem výzkum za vás a výsledek? Všechny fungují výborně a jsou zcela kompatibilní s zistemo.

První dva týdny nového roku už jsou za námi. Už jste možná porušili první předsevzetí a život se pomalu vrací do starých kolejí. Jedno se ale přece změnilo – můžete dát sbohem všem starým podnikatelským předsevzetím. Protože díky zistemo máte pořádek ve financích i fakturách. Váš čas je pečlivě měřen a přiřazován k jednotlivým klientům a úkolům. Ale to vůbec není vše!

Aplikace pro sledování výdajů

S zistemo můžete ušetřit, zatím co utrácíte. Ne, to není vtip, zistemo vám pomáhá mít výdaje pod kontrolou a vědět, za co nejvíc utrácíte, vám zároveň může pomoci zjistit, kde můžete v budoucnu ušetřit – to je teorie ověřená vědecky, zkušenostmi i selským rozumem. A aby pro vás byly vaše výdaje ještě přehlednější, umožnil vám můj talentovaný IT tým propojit zistemo s aplikacemi Xpenditure, Shoeboxed a Expensify. Všechny tři tyhle aplikace automaticky fotí, načítají a ukládají všechny vaše účtenky. Mávnutím kouzelného proutku mění staré zmuchlané účtenky v čísla a data, s kterými může pracovat jakýkoli účetní – třeba i ten virtuální, jako například zistemo.

Analýza obrazu a automatické rozpoznávání vzorců

Samozřejmě nejde o opravdový kouzelný proutek. Už dávno víme, že tajemstvím podobných aplikací je analýza obrazu a automatické rozpoznávání vzorců. Přesto mě to fascinuje, a když se nad tím pozorněji zamyslíte, bude i vás. Ta představa, že jsem dřív musela přepisovat jednotlivě číslo po číslu… a teď stačí jen rychlá fotka a nějaký chytrý systém si všechno zpracuje sám. Ať žije tenhle nový svět! Ale to už zase trošku odbíhám od tématu, omlouvám se.

Takže tedy zpátky k věci. Všechny tyhle aplikace jsou skutečně schopné s velkou přesností rozpoznat z obrázku účtenky čísla i písmena. Čísla jsou pak převedena na data, se kterými může pracovat jakýkoli program, od Excelu po (samozřejmě) zistemo. Ale kterou z aplikací si tedy vybrat? Trošku jsem je za vás už prozkoumala:

Xpenditure

Xpenditure zpracovává podnikatelské výdaje a proměňuje účtenky v účetnictví. Aplikace vznikla v roce 2013 a od té doby se neuvěřitelně rozrostla. Postup je jednoduchý. Uživatel si pomocí webkamery nebo mobilní aplikace nafotí účtenky, Xpenditure rozpozná a vybere všechny důležité údaje, setřídí je a uloží. Funguje skvěle pro firmy i začínající podniky, které mají velké množství účtenek a hledají jednoduchou cestu, jak je všechny zvládnout zorganizovat. Obzvlášť vhodná je pro podnikatele, kteří hodně cestují, protože dokáže rozpoznat velké množství různých měn a automaticky je převádí, za použití aktuálního kurzu. Aplikace vznikla v Německu a je možné ji spustit v různých jazycích (němčina, španělština, francouzština, angličtina, atd.), což je její velká výhoda oproti americkým aplikacím.

Shoeboxed

Shoeboxed převádí účtenky na data a úspěšně funguje už od roku 2007. S touto aplikací můžete reálně poslat poštou starou krabici (nebo tzv. Kouzelnou obálku, kterou nabízí) plnou účtenek, to vše zcela bezplatně. Účtenky se pak promění v data (případně virtuální účtenky přijímané finančními úřady Spojených států), která můžete použít při vyplňování daňových přiznání. Samozřejmě si můžete účtenky vyfotit a nahrát do aplikace i sami. Shoeboxed umí pracovat s většinou měn, je tedy skvělá na cesty i pro firmy, které pracují na mezinárodní úrovni. Aplikace je vhodná pro všechny podnikatele a menší podniky, s ne příliš velkým počtem účtenek.

Expensify

Expensify je srovnatelná s oběma předchozími aplikacemi. Na rozdíl od nich však umožňuje ukládat a organizovat výdaje zaměstnanců i jejich nadřízených. Podporuje široké spektrum měn i zahraničních daní. Jednoduše – Expensify nabízí kvalitní služby za rozumnou cenu. Jediné, co jí chybí, je možnost změny jazyka (Xpenditure) a možnost zasílání papírových účtenek (Shoeboxed).

Ušetřit a neztrácet kontrolu nad výdaji

Ať už si vyberete jakoukoliv ze tří aplikací, můžete ji propojit s zistemo. Zdá se zřejmé, že vám takové aplikace pomohou šetřit čas, a jelikož čas jsou peníze, hlavně pro podnikatelé na volné noze, bude se vám i lépe vydělávat. Nejdůležitější měnou jsou v dnešní době data a právě v této oblasti budete díky pomocným aplikacím bohatí. Až neuvěřitelně bohatí.

zistemo vám pomůže přeměnit data v reporty a statistiky, které vám poskytnou lepší vhled do vašeho podnikání, než jste měli kdy předtím. S naší snadnou vizualizací dat se i ti z vás, které čísla opravdu děsí, snadno vyznají ve svých financích, v porovnávání příjmů a výdajů. Stačí pár kliknutí a víte, které investice se vyplatily a kde je třeba příště raději ušetřit.

Chceme vám pomoci udržovat stabilní a prospívající podnikání. Jsme tu pro vás a vy se tak můžete méně strachovat a lépe se soustředit na práci. A na život.

S pozdravem, zistemo

podnikání a management účetnictví


Také zajímavé

Freelance podnikání, freelance ekonomika – a co to pro vás znamená

Freelance podnikání je stále častější. Více a více lidí pracuje jako nezávislí podnikatelé – a množství malých podniků závisí právě na jejich práci. Jaká je vaše role v novém ekonomickém „ekosystému“ freelance ekonomiky?

podnikání a management účetnictví

Jak zabezpečená jsou vaše podnikatelská data? Zkuste náš kvíz!

Mít data v bezpečí je důležité pro každého – obzvlášť v dnešní době narušování soukromí, ransomware a hackerských útoků. Jak zabezpečená jsou vaše podnikatelská data? Zkuste náš kvíz! Foto od: Amy Walters / stock.

podnikání a management účetnictví

Zabezpečení informací, ukládání dat na webu a tzv. “Přístav bezpečí”

Jak moc bezpečný je náš systém? Na kolik je soukromé naše ukládání dat? Určitě se občas strachujete o svá virtuální data a jejich zabezpečení před hackery a různými slídily… Můžete zůstat klidní.

účetnictví ochrana údajů

Co je Cloud? A můžete mu věřit se svým podnikáním?

Cloudová alba, cloudové účetnictví, cloudová úložiště – cloud se stal domovem pro téměř všechna naše data. Ale co přesně vlastně cloud je? A nakolik je vhodný pro freelancery a menší podniky?

budoucnost podnikání cloud podnikání a management účetnictví

Jak na platební podmínky, aby se vaše podnikání mohlo co nejlépe rozvíjet

Net 30, složenky a mnohé další…Dnes vám povím něco o platebních podmínkách, upomínkách platby a také o tom, jak důležité je vybrat si ty správné. Ale nejprve jeden příběh. O Stevovi, který nedostal zaplaceno Byl jednou jeden mladý, talentovaný chlapec, který se jmenoval Steve.

podnikání a management

5 věcí, které byste měli vědět o účetnictví v cloudu

Už jste své účetnictví přesunuli do cloudu? Ještě ne? Ale víte, že už je na čase, že ano? Účetnictví v cloudu je víc než jen momentální trend. Je to budoucnost účetnictví pro malé podniky i větší společnosti.

budoucnost podnikání cloud podnikání a management účetnictví

Pracujte chytře a nechte si zaplatit rychleji!

Kreditní karta není potřeba, zrušit to můžete kdykoli.