Aplikace, které vám pomohou neztratit se

Bludiště výdajů: aplikace, které vám pomohou neztratit se

Aplikace pro ukládání účtenek, jako např. Xpenditure, Shoeboxed nebo Expensify, vám hodně zjednoduší život, a dokonce vám i pomohou ušetřit. Během chvilky máte vyfoceno a uloženo vše, co potřebujete – mít výdaje pod kontrolou nikdy nebylo snazší. Ale která z aplikací je nejlepší? Udělala jsem výzkum za vás a výsledek? Všechny fungují výborně a jsou zcela kompatibilní s zistemo.

První dva týdny nového roku už jsou za námi. Už jste možná porušili první předsevzetí a život se pomalu vrací do starých kolejí. Jedno se ale přece změnilo – můžete dát sbohem všem starým podnikatelským předsevzetím. Protože díky zistemo máte pořádek ve financích i fakturách. Váš čas je pečlivě měřen a přiřazován k jednotlivým klientům a úkolům. Ale to vůbec není vše!

Aplikace pro sledování výdajů

S zistemo můžete ušetřit, zatím co utrácíte. Ne, to není vtip, zistemo vám pomáhá mít výdaje pod kontrolou a vědět, za co nejvíc utrácíte, vám zároveň může pomoci zjistit, kde můžete v budoucnu ušetřit – to je teorie ověřená vědecky, zkušenostmi i selským rozumem. A aby pro vás byly vaše výdaje ještě přehlednější, umožnil vám můj talentovaný IT tým propojit zistemo s aplikacemi Xpenditure, Shoeboxed a Expensify. Všechny tři tyhle aplikace automaticky fotí, načítají a ukládají všechny vaše účtenky. Mávnutím kouzelného proutku mění staré zmuchlané účtenky v čísla a data, s kterými může pracovat jakýkoli účetní – třeba i ten virtuální, jako například zistemo.

Analýza obrazu a automatické rozpoznávání vzorců

Samozřejmě nejde o opravdový kouzelný proutek. Už dávno víme, že tajemstvím podobných aplikací je analýza obrazu a automatické rozpoznávání vzorců. Přesto mě to fascinuje, a když se nad tím pozorněji zamyslíte, bude i vás. Ta představa, že jsem dřív musela přepisovat jednotlivě číslo po číslu… a teď stačí jen rychlá fotka a nějaký chytrý systém si všechno zpracuje sám. Ať žije tenhle nový svět! Ale to už zase trošku odbíhám od tématu, omlouvám se.

Takže tedy zpátky k věci. Všechny tyhle aplikace jsou skutečně schopné s velkou přesností rozpoznat z obrázku účtenky čísla i písmena. Čísla jsou pak převedena na data, se kterými může pracovat jakýkoli program, od Excelu po (samozřejmě) zistemo. Ale kterou z aplikací si tedy vybrat? Trošku jsem je za vás už prozkoumala:

Xpenditure

Xpenditure zpracovává podnikatelské výdaje a proměňuje účtenky v účetnictví. Aplikace vznikla v roce 2013 a od té doby se neuvěřitelně rozrostla. Postup je jednoduchý. Uživatel si pomocí webkamery nebo mobilní aplikace nafotí účtenky, Xpenditure rozpozná a vybere všechny důležité údaje, setřídí je a uloží. Funguje skvěle pro firmy i začínající podniky, které mají velké množství účtenek a hledají jednoduchou cestu, jak je všechny zvládnout zorganizovat. Obzvlášť vhodná je pro podnikatele, kteří hodně cestují, protože dokáže rozpoznat velké množství různých měn a automaticky je převádí, za použití aktuálního kurzu. Aplikace vznikla v Německu a je možné ji spustit v různých jazycích (němčina, španělština, francouzština, angličtina, atd.), což je její velká výhoda oproti americkým aplikacím.

Shoeboxed

Shoeboxed převádí účtenky na data a úspěšně funguje už od roku 2007. S touto aplikací můžete reálně poslat poštou starou krabici (nebo tzv. Kouzelnou obálku, kterou nabízí) plnou účtenek, to vše zcela bezplatně. Účtenky se pak promění v data (případně virtuální účtenky přijímané finančními úřady Spojených států), která můžete použít při vyplňování daňových přiznání. Samozřejmě si můžete účtenky vyfotit a nahrát do aplikace i sami. Shoeboxed umí pracovat s většinou měn, je tedy skvělá na cesty i pro firmy, které pracují na mezinárodní úrovni. Aplikace je vhodná pro všechny podnikatele a menší podniky, s ne příliš velkým počtem účtenek.

Expensify

Expensify je srovnatelná s oběma předchozími aplikacemi. Na rozdíl od nich však umožňuje ukládat a organizovat výdaje zaměstnanců i jejich nadřízených. Podporuje široké spektrum měn i zahraničních daní. Jednoduše – Expensify nabízí kvalitní služby za rozumnou cenu. Jediné, co jí chybí, je možnost změny jazyka (Xpenditure) a možnost zasílání papírových účtenek (Shoeboxed).

Ušetřit a neztrácet kontrolu nad výdaji

Ať už si vyberete jakoukoliv ze tří aplikací, můžete ji propojit s zistemo. Zdá se zřejmé, že vám takové aplikace pomohou šetřit čas, a jelikož čas jsou peníze, hlavně pro podnikatelé na volné noze, bude se vám i lépe vydělávat. Nejdůležitější měnou jsou v dnešní době data a právě v této oblasti budete díky pomocným aplikacím bohatí. Až neuvěřitelně bohatí.

zistemo vám pomůže přeměnit data v reporty a statistiky, které vám poskytnou lepší vhled do vašeho podnikání, než jste měli kdy předtím. S naší snadnou vizualizací dat se i ti z vás, které čísla opravdu děsí, snadno vyznají ve svých financích, v porovnávání příjmů a výdajů. Stačí pár kliknutí a víte, které investice se vyplatily a kde je třeba příště raději ušetřit.

Chceme vám pomoci udržovat stabilní a prospívající podnikání. Jsme tu pro vás a vy se tak můžete méně strachovat a lépe se soustředit na práci. A na život.

S pozdravem, zistemo

podnikání a management účetnictví


Také zajímavé

7 faktů o e-mailovém marketingu a jeden bonus: Ještě není čas na konec e-mailového newsletteru?

Mnoho markentingových odborníků už v minulosti vyhlásilo smrt e-mailového newsletteru – a stejně tak jich mnoho tvrdí, že je stále naživu. Tak kdo má pravdu? Podívejme se na fakta. E-mailovému newsletteru už odzvonilo.

budoucnost podnikání novinky podnikání a management podnikatel

5 lekcí z rodinné farmy: Proč podávají rodinná podnikání lepší výkon?

Pokud je rodina páteří naší společnosti, pak podnikání je srdcem naší ekonomiky. Vzhledem k tomu, že 89% amerických společností řídí rodiny, je poměrně pravděpodobné, že i váš podnik je také rodinnou záležitostí.

budoucnost podnikání podnikání a management podnikatel

Pay-What-You-Want: Risk, nebo záruka férové ceny?

Správná cenová strategie je základem každého podnikání – obzvlášť pak těch menších, které bojují s většími konkurenty. Ale co kdyby existovala cesta ven z cenových nesnází? Představujeme model Pay-what-you-want (PWYW), tedy “Platťe-kolik-chcete”.

podnikání a management účetnictví

Jak efektivně řešit přesčasovou práci a nadměrné hodiny

Potřebujete stihnout deadline, váš šéf potřebuje mít zadaný úkol hotový dnes večer nebo musíte vzít dvojitou směnu, kvůli nemocnému kolegovi: někdy prostě musíte odpracovat něco navíc. To je v pořádku, dokud za to dostanete zaplaceno.

freelancer podnikání a management podnikatel sledování času

Jak zabezpečená jsou vaše podnikatelská data? Zkuste náš kvíz!

Mít data v bezpečí je důležité pro každého – obzvlášť v dnešní době narušování soukromí, ransomware a hackerských útoků. Jak zabezpečená jsou vaše podnikatelská data? Zkuste náš kvíz! Foto od: Amy Walters / stock.

podnikání a management účetnictví

Small data mohou být přesně to, co váš podnik potřebuje, aby se mohl zvětšovat

Zapomeňte na big data! Small data mohou být přesně to, co váš podnik potřebuje, aby se mohl zvětšovat. Alespoň pokud věříte marketingovému guru Martinu Lindstormovi. Ve svém bestselleru Small data. Drobné stopy, které vedou k velkým trendům (Small Data.

budoucnost podnikání novinky podnikání a management podnikatel

Pracujte chytře a nechte si zaplatit rychleji!

Podnikejte a fakturujte jako profesionálové. Zapomeňte na složité tabulky. Zde se všechno dělá automaticky.

Vyzkoušejte zdarma